Občanské sdružení Templák pořádá vždy v červenci letní dětský tábor, na který se těší zhruba 120 dětí. Na náš tábor jezdí děti již od věku pěti let, spousta z nich s námi prožije celé dětství.

Děti jsou rozděleny do oddílů podle věku a takto tráví asi polovinu času na táboře. Mimo to, jsou v rámci celotáborové hry rozděleny do skupinek tak, aby v každé byly zastoupeny všechny věkové kategorie a mohli tak rovnými silami soutěžit s ostatními skupinkami. Malým dětem pomáhá přítomnost starších kamarádů v rozvoji dovedností, ti starší se naopak učí pracovat v rámci skupiny, kde musí brát ohled na mladší a slabší.

Tým o.s. Templák, který se po celou dobu tábora o děti stará, se skládá z hlavního vedoucího, programového vedoucího, oddílových vedoucích, praktikantů a profesionálního zdravotníka.

Všichni vedoucí mají mnohaleté zkušenosti, někteří z nich jezdili na náš letní tábor jako děti a plynule přešli do role praktikanta a později vedoucího. Pro zajištění spokojenosti a bezpečnosti dětí máme jasně vymezené táborové funkce, kvalitní zdravotnickou péči a promyšlený, strukturovaný táborový program – systematický dohled je nutnou podmínkou k dobře odvedené práci, bezpečnosti dětí a klidu rodičů.

Snažíme se, abychom dosáhli obojího, sami jsme tak měli dobrý pocit a chuť stále náš tábor zlepšovat a posouvat kupředu. Náš tábor není úzce specializován. Hry a aktivity jsou různorodé, pokrývající široké spektrum uměleckých (malování, divadlo), pohybových a kreativních (stavění, vyrábění) her a mnoho dalších aktivit.

Dobře víme a také ctíme, že prázdniny jsou pro děti svátky volna a zábavy. Dáváme dětem možnost realizovat se, rozvíjet se a užít si svůj čas velmi rozmanitě tak, aby si každá osobnost našla to svoje.

Co je zahrnuto v ceně?

Dopravu autobusy z Brna na tábor a zpět, ubytování, jídlo pětkrát denně (snídaně, svačina, oběd, svačina a teplá večeře), celodenní výlet, pojištění, celodenní péči vedoucích a zdravotníka.

Co si vzít s sebou?

Vybavení vhodné na tábor jako jsou holínky, tenisky, pevná obuv, pantofle, tepláky, kraťasy, trička, mikiny, spodní prádlo, pláštěnka, plavky, kšiltovka, šátek, ručníky, osobní hygiena, psací potřeby, baterka. Zcela nezbytný je spacák. Doporučujeme zejména malým dětem oblečení a věci podepsat. Nedoporučujeme rodičům, aby dětem svěřovali cenné předměty.

Kde je tábor?

Tábor se nachází asi 40 kilometrů od Brna poblíž města Ivančic. Leží v údolí řeky Jihlavy pod zříceninou hradu Templštýn. V areálu se nachází dva bazény, ve kterých děti tráví v horkých letních dnech spoustu času a to nejen při společných táborových hrách. Dále máme k dispozici fotbalové, volejbalové, a basketbalové hřiště či ping-pongové stoly. Jídelna a táborové zázemí se nachází ve zděných budovách. Chuť na něco dobrého mohou táborníci zahnat v táborovém bufetu, kde se dají zakoupit též pohledy a známky. (Zobrazit mapu.)

brno-img   slatina-img   jmk-img
Činnost o.s. Templák je podporována
Statutárním městem Brno
městskou částí Slatina
Jihomoravským krajem