Lyže/Hory

lyze-imgV roce 2008 jsme poprvé vyjeli na lyže a to do Čenkovic, loni jsme to zopakovali a letos jsme vyzkoušeli novou destinaci, když se zimní tábor konal na Vysočině, v obci Dalečín. (původní: letos se konal zimní tábor v Dalečíně).

Z prodlouženého víkendu se v roce 2010 stal celý lyžařský týden a pobyt si oblíbily nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří se zimních radovánek častokrát účastní také. Není nutné, aby děti byly zdatnými lyžaři či snowboardisty, samozřejmě bereme ohled i na začátečníky a víkendové lyžaře, kterým program přizpůsobíme.

Pokud lyžařské areály nabízejí i večerní lyžování a podmínky to dovolí, mohou děti této možnosti využít. Během výletu na hory, dětem zajišťujeme ubytování, stravu, dopravu z Brna a zpět, úrazové pojištění, skipas (po celou dobu pobytu). V ceně nebývá zahrnuto večerní lyžování.

Drakiáda

drakiada-imgNa podzim pořádá o.s. Templák zejména pro menší děti drakiádu.

Vyrábíme draky, hrajeme hry, dostáváme zasloužené odměny a společnými silami se staráme i o přírodu.

Nakonec zavzpomínáme na tábor při ohni během opékání špekáčků.

Lodě

lode-imgSe staršími dětmi podnikáme víkendové výpravy do místa, kde se koná i náš letní tábor, abychom od nedaleké přehrady Mohelno (8 km) sjížděli řeku Jihlavu až do areálu tábora Pod Templštýnem.

Dvoudenní akce bývá kombinovaná s hrami, strava a ubytování je zajištěno v areálu Pod Templštýnem.

Putování

putovani-imgV období jarních měsíců pořádáme pěší putování po krásách naší země.

Snažíme se takto dětem během víkendového výletu přiblížit známé přírodní dominanty jako jsou Jeseníky či Českomoravská Vysočina.

Pro děti, kromě doprovodu, zajišťujeme ubytování, stravu a dopravu.

brno-img   slatina-img   jmk-img
Činnost o.s. Templák je podporována
Statutárním městem Brno
městskou částí Slatina
Jihomoravským krajem