11.7.2021
Přišel ten den, kdy jsme s radostí dorazili na tábor, kde děti se hned rozeběhli, aby si hned mohly zabrat chatky. Odpolední program se děti seznamovali v oddíle i s oddílovým programem a naopak večer se začaly tvořit skupinky do celotáborové hry s tématem Aztékové.

12.7.2021
Hned z rána po snídani jsme si zahráli známou hru Kříž, kdy bylo 10 stanovišť, které musely jednotlivé skupinky dokončit co s nejlepším časem či nejlepší skórem. V odpoledním programu se děti znovu setkaly v oddílu a hráli například vybíjenou, šli na procházku k oboře nebo zasazovaly pažitku. Po večeři byly skupinkám zadány úkoly sesbírat věci aby mohli plnit úkol v 6 městech.

13.7.2021
Dnes měli skupinky příležitost chytat vedoucí, kteří se vydávali za aztécká zvířata, mezi kterými a taky nejrychlejšími byl opeřený had nebo kajman. Po knedlo vepřo zelo se skupinky vydaly na závod vlastnoručně sestrojených opeřených hadů. Den byl zakončen oddílovými programy.

14.7.2021
Den začal bouřkou, kdy ráno jsme začly oddílovými kreativními programy například batikováním nebo dělání keramiky. Odpoledne už tolik nepršelo, v tom případě jsme se vydali na těžbu obsidiánů do lesa a večer k nám zavítal pan hvězdář ze Ždánic, který nám povyprávěl o sluneční soustavě.

15.7.2021
Hned po ránu jsme mohli vidět kreativnost a představivost dětí. Měli za úkol vymyslet a natočit scénku o ztracené legendě. V odpoledním klidu se pouštěl film Já padouch. Po svačině následoval oddílový program, kde většina oddílů šla na sobí farmu. Navečer proběhla první diskotéka tohoto tábora, kterou si děti moc užily..

16.7.2021
Ráno jsme začali oddílovým programem a odpoledne nás čekal velmi zajímavý program. Museli jsme obětovat bohům nějakou oběť a tou se stal těstovinový salát. Těstoviny si děti sami uvařily na ohni, který vytvořily. Po večeři museli z těstovin vytvořit saláty, které se velmi povedly..

17.7.2021
Už po snídani začaly děti něco tušit a tušily správně. Na ranní celotáborovou hru byl přichystán známý ,,braňák“. Byl to běh, při kterém děti plnily různé úkoly. Kvůli teplu šla většina dětí odpoledne do bazénu. Po večeři děti čekala druhá diskotéka..

18.7.2021
Ráno proběhl oddílový program, který byl u každého oddílů různý. Někteří šli do bazénu, ostatní zas na procházku nebo hráli nějaké hry. Odpoledne děti čekala šifrovací hra, kde museli rozluštit šifru. Ta jim řekla, co budou dělat na večerní program. Po večeři nazdobily své bohy a na jejich uctění jim vytvořili pokřik, krátký taneček a nosítka..

19.7.2021
Ráno jsme hráli hru latríny, kde místo toho, aby děti chytaly vedoucí, tak to bylo naopak. Vedoucí převlečení za průjmy chytali děti. Po vepřovém plátku s rýží, který dětem velmi chutnal, byly připraveny dva oddílové programy, kterých některé oddíly využily na střelbu z luku a ze vzduchovky..

20.7.2021
Po snídani nás čekal oddílový program, kde nějaké oddíly šly na procházku, některé zas šly střílet z luku nebo ze vzduchovky, anebo hrály nějaké hry. V odpoledním programu nás čekala celotáborová hra vlajkovaná. Skupinky si nachystaly vlaječky a snažili se je navzájem odcizit. Po večeři si pro děti nachystal program DDM Ždánice v podobě diskotéky..

brno-img   slatina-img   jmk-img
Činnost o.s. Templák je podporována
Statutárním městem Brno
městskou částí Slatina
Jihomoravským krajem